نحوه تحویل گرفتن کالا

‘-برای تحویل کالا ارائه کارت ملی شخص سفارش دهنده الزامی است و اگر سفارش دهنده تمایل داشته باشد که شخص دیگری کالا را تحویل بگیرد باید از طریق ایمیل یا پیامک نام تحویل گیرنده را به همراه کد ملی به فروشگاه اینترنتی کاشانت اعلام نماید در غیر اینصورت فروشگاه کالا را عودت میدهد و هزینه ارسال مجدد به عهده مشتری است

-کالای سفارش داده شده در جلوی درب اصلی ساختمان مجاور با خیابان تحویل داده می شود مگر در مواردی که مشتریان محترم هنگام ثبت سفارش درخواست حمل به طبقات را بنمایند

ضمنا تحویل کالا در طبقات فقط مخصوص استان تهران می باشد.

-تحویل سفارش در اماکن عمومی مثل کافه ، رستوران ،  پارک ، کافی نت امکان پذیر نیست

– مشتریان گرامی کالای سفارش داده شده را بایستی با فاکتور منطبق نموده و از سلامت ظاهری و فیزیکی مطمئن گردند و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل آن خودداری نمایند.  بدیهی است که تحویل گرفتن کالا به منزله تایید سلامت فیزیکی کالا و انطباق آن با کالای داخل فاکتور خواهد بود و کاشانت دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری و عدم انطباق کالا نخواهد داشت.

– عکس و مشخصات کالا هایی که به شرکت های باربری تحویل داده میشود به مشتریان عزیز ارسال میگردد  مشتریان بایستی قبل از امضای رسید باربری ،کالا را از لحاظ سلامت ظاهری و فیزیکی بررسی کرده تحویل بگیرند و در صورت داشتن ایراد از تحویل کالا مبادرت کرده و رسید باربری را امضا نکنند و با تنظیم صورتجلسه فروشگاه را مطلع سازند .

-کالاهای خریداری شده توسط مشتریان خارج از تهران توسط باربری ارسال میگردد. هنگام تحویل کالا به باربری توسط کاشانت ،تصویری از بسته بندی (که در آن صحت کامل بسته بندی قابل رویت میباشد) و سریال محصول ارسالی به مشتریان عزیز ارسال میگردد. در صورت عدم تطابق عکس ها با کالای دریافتی و یا ایراد ظاهری بسته بندی کالا (به هر میزان) ، مشتری محترم موظف است از تحویل گرفتن کالا از باربری امتناع کرده  و با تنظیم صورت جلسه ای کاشانت را مطلع سازد.

تحویل گرفتن کالا به منزله آن است که مشتری محترم کالا را از لحاظ سلامت ظاهری و فیزیکی تایید نموده است و کاشانت دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت.